Kincskereső

A Reformáció 500 éves évfordulója tiszteletére a Karacs Ferenc Múzeum Tagintézmény KINCSKERESŐ játékot hirdet. A játék során Püspökladány utcáit járják a kincsvadászok, hogy GPS-koordináták segítségével a Reformáció 500. évfordulójához valamilyen módon kapcsolódó kincsre leljenek.

A játék 2017. május 25-én csütörtökön indul és június 20-ig tart. A rejtvények a múzeum facebook oldalán olvashatók.

Várostörténeti kiállítás

Felhívás!

A Karacs Ferenc Múzeum Tagintézmény Püspökladány várossá avatása 30. évfordulójának tiszteletére kiállítást rendez. A Múzeum fotó-, dokumentum-, valamint tárgyi gyűjteményének válogatott anyagán kívül szeretnénk a lakosság által őrzött emlékeket is megmutatni.

Várjuk azok jelentkezését, akik szívesen bemutatnák múltat felidéző képeiket, dokumentumaikat a Múzeum kiállításán.

A jelentkezés határideje: 2016. március 16.

Emlékképek egy városról

Emlékképek egy városról- ladányiak emlékezései a régi Püspökladányról

Kedves Püspökladányiak és elszármazottak!
A Püspökladányból Elszármazottak Találkozója alkalmából, annak részeként múltidéző fényképkiállítást rendezünk. Ehhez kérjük segítségüket.

Arnóth Sándor Emlékhely

Arnóth Sándor Emlékhely avatás utáni megtekintése

Helyszín: Karacs Ferenc Múzeum Tagintézmény (4150. Püspökladány, Kossuth u. 28.)
Időpont: 2015. október 16. 18.30 óra

Települési értékeink

A Püspökladány Települési Értéktár Bizottság a kulturális örökség nemzeti érték szakterület kategória szerinti besorolású "Püspökladányi űrzászló" és az Árpád-kori kápolnarom Települési Értéktárba történő felvételét elfogadta. Továbbá a Karacs Ferenc életművének Települési Értéktárba való felvétele mellett kezdeményezi a Megyei Értéktárba való felvételét

Magyar Kultúra Napja

2016. január 22-én Magyarországon ismét megünnepeljük a Magyar Kultúra Napját. Ennek alkalmából a Karacs Ferenc Múzeum Tagintézmény kiállítást rendez a Művelődési Központ aulájában. Olyan dokumentumok és könyvek kerülnek bemutatásra, amelyek a Himnusz kortársainak tekinthetők, és visszarepítenek minket a nyelvújítás időszakába, valamint a reformkorba.
A kiállítás 2016. január 22-január 25 között megtekinthető.

Mondd el a véleményed!
PORTRÉ: Kecskés Gyula

Kecskés Gyula
(1901. július 12 – 1987. december 31)
helytörténeti kutató

Portré: Csenki Sándor

Csenki Sándor
(1920. március 16. – 1945. január 19.)

Emlékezet: Arnóth Sándor

Arnóth Sándor
(1960. február 22.–2011. március 16.)

Androméda Travel Utazási Iroda

Múzeumdigitár