A püspökladányi születésű Karacs Ferenc (1770- 1838) közkedvelt térkép- és rézmetsző illusztrátor volt Budapesten. A róla elnevezett gyűjtemény iskolamúzeumként indult 1959- ben, Rettegi Istvánné szervezésében, majd 1978. október 1- én ünnepélyes keretek között hivatalosan is Karacs Ferenc Múzeummá avatják.
A XVI. században a lakosság többsége áttért a református hitre, és birtokba vette a középkori templomot. 1779-ben a gyülekezet mindössze egy kis szentélyt használt, amíg 1780-ban visszaállították a plébániát. A katolikus templom 1805-re épült fel, de sajnos a századfordulóra használhatatlannál vált.
A Biczó-halom az egykori Hangulat vendéglő, a mai Kínai üzlet helyén állott. A halom elnevezése írásban először 1763-ból származik, az alatta levő pincével kapcsolatban, amely a halom elbontásáig a településünk legrégibb építménye volt. 1764- ben említik először a Biczó- halmi csapszéket, amelynek közvetlen lejárata volt a pincébe. A II világháború után az ÁFÉSZ használta a pincét, egészen 1969-ig, amikor a Biczó-halmot elbontották a Hangulat étterem építése miatt.