A Karacs Ferenc Múzeum külső megújítása

A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretén belül a Pénzügyminisztérium Regionális Fejlesztési Operatív Programok Irányító Hatósága, mint Támogató által 2016. május 9-én kiadott TOP-7.1.1-16 Kulturális és közösségi terek infrastrukturális fejlesztése és helyi közösségszervezés a városi helyi fejlesztési stratégiához kapcsolódva című felhívása alapján a Püspökladányi Tájékoztató és Közművelődési Központ, Könyvtár, Múzeum, mint Kedvezményezett 2019. május 29-én támogatási kérelmet nyújtott be, mely alapján Támogató a

A Karacs Ferenc Múzeum külső megújítása

című TOP-7.1.1-16-H-ERFA-2019-00266 azonosítószámú támogatási kérelmét elbírálta és támogatásra alkalmasnak minősítette.

A szerződött támogatás összege: 3.000.000 Ft, mely 100 % támogatást nyújt a projekt megvalósításához, melynek tervezett befejezési dátuma: 2020. június 30.

A projekt célja: A Karacs Ferenc Múzeum épülete az 1978-as megnyitása óta sem jelentős belső, sem jelentős külső felújításon nem esett át. Elhelyezkedését tekintve a történelmi Püspökladány középpontjának része. Építészeti szempontból a Kossuth utca építészeti elemeivel egységet, összefüggő egészet alkot. A környezetében lévő épületek külső homlokzata már mind felújított. A felújítási munkálatok tartalmazzák az épület külső homlokzatának vakolatjavítását, festését, az ereszcsatorna javítását. A külső nyílászárók esztétikai felújítását, javítását, azok zárhatóvá tételét, felületkezelését. A nyílászárók javítása létfontosságú nemcsak a látogatók, hanem a múzeumban kiállított műtárgyak miatt is. Püspökladány tárgyi és szellemi értékének megőrzése kizárólag a számukra ideális műtárgykörnyezeti paraméterek biztosításával történhet meg.