A szabadságért és igazságosságért

A Püspökladányi Tájékoztató és Közművelődési Központ, Könyvtár, Múzeum a magyar partnere A SZABADSÁGÉRT ÉS IGAZSÁGOSSÁGÉRT. THÖKÖLY IMRE KURUCAINAK FELKELÉSE című projektnek, mely a Magyar-Lengyel Nem Kormányzati Program keretében valósul meg.

Emlékképek egy városról

Emlékképek egy városról- ladányiak emlékezései a régi Püspökladányról

Kedves Püspökladányiak és elszármazottak!
A Püspökladányból Elszármazottak Találkozója alkalmából, annak részeként múltidéző fényképkiállítást rendezünk. Ehhez kérjük segítségüket.

Arnóth Sándor Emlékhely

Arnóth Sándor Emlékhely avatás utáni megtekintése

Helyszín: Karacs Ferenc Múzeum Tagintézmény (4150. Püspökladány, Kossuth u. 28.)
Időpont: 2015. október 16. 18.30 óra

Települési értékeink

A Püspökladány Települési Értéktár Bizottság a kulturális örökség nemzeti érték szakterület kategória szerinti besorolású "Püspökladányi űrzászló" és az Árpád-kori kápolnarom Települési Értéktárba történő felvételét elfogadta. Továbbá a Karacs Ferenc életművének Települési Értéktárba való felvétele mellett kezdeményezi a Megyei Értéktárba való felvételét

Magyar Kultúra Napja

2016. január 22-én Magyarországon ismét megünnepeljük a Magyar Kultúra Napját. Ennek alkalmából a Karacs Ferenc Múzeum Tagintézmény kiállítást rendez a Művelődési Központ aulájában. Olyan dokumentumok és könyvek kerülnek bemutatásra, amelyek a Himnusz kortársainak tekinthetők, és visszarepítenek minket a nyelvújítás időszakába, valamint a reformkorba.
A kiállítás 2016. január 22-január 25 között megtekinthető.